Середня зарплата в Швеції за спеціальностями | Статті ZRFA

Середня зарплата в Швеції за спеціальностями

Лого www.zrfa.com.ua

Стабільність і впевнений розвиток - те, що в першу чергу асоціюється зі Швецією. Це високі соціальні стандарти, розвинена і міцна економіка, ринок праці, передові технології і просто щасливі і задоволені життям громадяни. Можливостей для отримання досвіду, хорошого заробітку і відмінного відпочинку тут дуже багато для кожного.

Рівень життя в Швеції

Менталітет шведів дуже цікавий і відмітний від нашого. Багато хто вважає, що вони схильні до інтроверсії - занурення в свій внутрішній світ. Через це сім'ї тут створюються в середньому у віці після 30-ти років. У деяких випадках новоспеченим сім'ям влада допомагає придбати своє житло.

Підтримку держави можуть відчувати всі громадяни, незалежно від віку і статусу. У зв'язку з цим, часто студенти користуються кредитами, щоб здобути освіту. Після закінчення вузу і влаштування на роботу, у них утримують із зарплати певний відсоток, щоб погасити виданий кредит. Якщо дохід у колишнього студента невеликий, то після його виходу на пенсію держава списує борг.

 пешеходи.png

У похилому віці люди також не залишаються поза увагою держави. За ними доглядає спеціальний персонал, допомагаючи як в елементарних фізичних потребах, так і культурних. Наприклад, звичайним явищем є відвідування театру або виставки за рахунок держ. бюджету.

При цьому тривалість життя шведів в порівнянні з деякими європейськими країнами вища.

 пенсіонери.png

Мінімальна зарплата в країні

Швеція є однією з країн, в яких законодавчо не встановлено розмір мінімальної заробітної плати. Для місцевих жителів це зовсім не проблема, так як рівень життя в країні досить високий. Найчастіше, зарплата залежить від професії, досвіду, освіти, віку та інших нюансів. Деякі напрямки мають мінімальні ставки, встановлені профспілками і роботодавцями.

Офіційні дані свідчать про мінімальний дохід громадян у розмірі 2000 євро на місяць. Зарплата нижче за цю позначку опускається рідко навіть в сферах обслуговування і там, де не потрібна кваліфікація співробітника. Мінімальний погодинної оклад - 100 крон (приблизно 11 євро або 12 доларів США).

Середня заробітна плата за спеціальностями

Середній показник зарплат в Швеції дуже високий в порівнянні з іншими країнами Європи. Це одна з держав-лідерів за рівнем середнього доходу. За офіційними підрахунками за 2017 рік шведи в середньому щомісяця отримували 39 390 крон (або 4 035 євро) до вирахування податків. Чистий місячний дохід дорівнює приблизно 2   900 євро.

Середня оплата за годину роботи у шведів становить приблизно 17 євро. Також допускаються понаднормові години, які оплачуються дорожче. Середній рівень може бути вищим або нижчим залежно від міста. Найбільший розмір з/п у Стокгольмі.

 місто-панорама.png

Щомісячний середній дохід працівників за професіями:

 • директора компаній - 7530 євро;
 • лікарі вищих кваліфікацій - 6695 євро;
 • юристи - 5510 євро;
 • програмісти та бухгалтера - 4630 євро;
 • інженери - 4570 євро;
 • стоматологи - 4425 євро;
 • викладачі навчальних закладів - 4360 євро;
 • фахівці сільського господарства - 4165 євро;
 • медсестри - 3910 євро;
 • журналісти - 3795 євро;
 • соціальні працівники - 3650 євро;
 • фотографи - 3400 євро;
 • секретарі - 3075 євро;
 • кухарі - 2770 євро;
 • продавці - 2460 євро.

Зайнятість у сфері сільського господарства вважається в Швеції дуже успішною. Економіка країни багато в чому будується завдяки даному напрямку. Тому кваліфіковані співробітники мають високі оклади. Також є попит на зарубіжних фахівців і стажерів в цій сфері.

 корови.png

Податки

Заробітні плати в Швеції приваблюють багатьох трудових мігрантів. Варто також пам'ятати про високі податки країни. Загальний рівень оподаткування один з найвищих у всьому світі. Відсоткова ставка на зарплату становить 57%. Проте, шведи позитивно ставляться до такого стану справ. Завдяки такому розміру податку жителі можуть впевнено розраховувати на високу соціальний захист, медицину, екологію, благоустрій та інші послуги з боку держави.

Стажери, які приїхали на практику або роботу з інших країн, мають право на повернення деякої суми сплачених податків по приїзду додому. Більш докладно про стажування в Швеції ви можете дізнатися на цій сторінці .

Дата публікації: 27.10.2017

Дивіться також