Історія компанії ZRFA

Історія становлення ZRFA: крізь терни до зірок

Те, що здавалося нездійсненним протягом століть,
що вчора було лише сміливої мрією,
сьогодні стає реальним завданням,
а завтра - звершенням.
С. П. Корольов

Леонід Михайлов, під час 1-го стажування у Канаді, 1992 р.

Доля не випадковість, а предмет вибору. Ви хочете поміняти свій світ? Якщо дійсно хочете, тоді потрібно відкинути відмовки і сказати "Так!" тим можливостям, що надає життя.

У 1991 році своє «Так!» сказав випускник сільськогосподарського інституту, власник червоного диплома, Леонід Михайлов. Відкривши двері канадського офісу і заповнивши анкету, він поїхав на своє перше закордонне стажування в Канаду у провінцію Альберта. Леонід на той час був успішним агрономом, мав за плечима 15-ти річний досвід роботи, пройшовши шлях від агрохіміка до головного агронома, заступника голови колгоспу «мільйонера» на півдні країни. Проте, шлях до сьогоднішнього успіху був нелегким.

Після піврічного перебування в Канаді з твердою впевненістю: повір в себе і вже зараз починай змінювати своє життя - Леонід Михайлов почав боротьбу з бюрократичною і судовою системою, яка затягнулася на 4 роки. У підсумку, він відстояв право бути фермером і отримав свої перші 20 га низькородючої землі. Так з'явилося Фермерське господарство Леоніда Михайлова.

Чому мені дали найгіршу землю в області? Чиновники радянського загартування зробили так спеціально. Вони хотіли знищити нас, фермерів, у самому зародку. А я, незважаючи на всілякі труднощі, вижив і загартувався. Мені дуже імпонує цей вислів - "ці благословенні труднощі, якими ми проростаємо", - згадує фермер у інтерв'ю для газети "Незалежність", 22 грудня 1999 р.

Леонід Михайлов завжди в активному пошуку і русі. Він створює і очолює Міжнародний Центр Агро Стажувань (ZRFA) і стає головним координатором обмінних програм. Оточений молодими людьми, готовими вчитися і працювати, не боятися труднощів в досягненні поставлених цілей, Леонід збирає навколо себе сміливу і енергійну команду однодумців.

“Дні поля”
Леонід Михайлов з екс-послом США Стівеном Пайфером, Україна, 2002

Відомий багатьом вислів per aspera ad astra («крізь терни до зірок») особливо близький по духу нам, команді Міжнародного Центру Агро Стажувань. Шлях компанії почався в 1994 році, коли країна перебувала в процесі становлення. І ми разом з нею, вкладаючи свої знання і вміння, збираючи і накопичуючи по крупицях власний досвід, прокладали дорогу, якою сьогодні йдуть наші учасники зарубіжних програмах обміну. На базі фермерського господарства ми разом організовуємо «Дні поля» (на яких нерідко присутні гості із зарубіжних посольств), приймаємо фермерів-волонтерів з Канади, США, Данії.

newspaper newspaper newspaper

Бажання допомогти хлопцям розширити їх світ, випробувати сили і можливості, отримати безцінний досвід, розкрити свій потенціал та здібності, набути впевненості в побудові свого майбутнього і утвердитися в думці «Я все зможу! У мене вийде!», а також заробити стартовий капітал, призводить до пошуку різних сільськогосподарських програм стажування за кордоном.

У 1994 році в Канаду відправляється перша група стажерів з 8 чоловік. Потім друга, третя ... Відкриваються програми в інших країнах: США, Норвегії, Данії, Ірландії. Після проходження стажування учасники повертаються іншими людьми – з великими можливостями і вірою в себе. Їхнє життя стає більш яскравим, насиченим або ж кардинально змінюється. Одні відкривають і створюють свої ферми, с/г фірми, інші стають провідними фахівцями і рухаються кар'єрними сходами на різних підприємствах. Про них почали писати в газетах. Потягнулися інші, охочі прокласти свій шлях до успіху.

У 2000 році в національній програмі «Людина року-2000» Леонід Михайлов відзначений в номінації «Фермер року».

Це, безумовно, приємний момент в моєму житті. Я пишаюсь цим. Треба сказати, що за абсолютними показниками я не є найвидатнішим фермером. Думаю, що, головним чином цим відзначена моя робота із розвитку філософії фермерства, робота щодо підвищення родючості грунту та робота з молодим поколінням
(Газета "День", 14 листопада 2001 р.)

Насправді, відповідь на питання: «Що ви вирощуєте на своїй фермі?» Леонід Михайлов зазвичай починає зі слів: «Я вирощую молодих людей, гордих і незалежних».

Моя головна ідея - це створити багато заможних людей навколо себе, - ділиться Леонід
(Газета "День", 14 листопада 2001 р.).

ZRFA – член групи організацій GrowAbroad World Alliance, в яку входить 27 країн-учасниць міжнародних молодіжних сільськогосподарських програм обміну. Результат нашої 20-річної праці – понад 2200 учасників різних сільськогосподарських програм, які пройшли стажування в 12 країнах світу.

Всі члени нашої команди пройшли не одне стажування, тому знають не тільки зовнішню сторону проходження програм, але і зворотну. Ми ділимося особистим досвідом, відкрито говоримо учасникам про можливі труднощі, готові відповісти на всі питання, а також підтримувати їх протягом усього періоду стажування.

Олексій Михайлов на стажуванні в Ірландії, 2003 р.
Стажер у Швеції, 2002 р.
Стажери на фермі з датським капіталом в Україні, 2001 р.
Тетяна Михайлова на стажуванні у Канаді, 1998 р.

Якщо Ви вирішите пройти одну з програм, тимчасово змінити звичні умови, відірвавшись від рідного дому, Ви не залишитеся такими, якими були раніше. Вже понад 20 років ми спостерігаємо за перемогами і злетами, вдалим особистісним і кар'єрним ростом багатьох молодих людей, які, завдяки своєму рішенню, змогли гідно пройти шлях від стажера до успішної в житті людини!

Зробіть і Ви свій крок до успіху, розкрийте свої таланти, поставте нові цілі, і підкоріть незвідані вершини! Ви все зможете!